Lauamäng "Elukeskkonna planeerimine" nüüd ka soome keeles

HPP meeskonnaga võttis ühendust Helsingi ülikooli Lahti ülikoolikeskus, kes valmistas ette keskkonnateemalist üritust gümnaasiumi õpilastele. Ühes plaanitud töötoas käsitleti elukeskkonnakujundamist läbi HPP projektis loodud lauamängu “Elukeskkonna planeerimine”.

17. aprillil Niemi ülikoolilinnakus toimunud mastaapsel interdistsiplinaarsel üritusel oli võimalus osaleda enam kui 600 gümnasistil. Eksperdid Helsingi Ülikoolist, Lappeenranta-Lahti Tehnikaülikoolist (LUT Ülikool) ja LAB Rakendusteaduste Kõrgkool olid ette valmistanud enam kui 20 eri erialasid tutvustavat töötuba, millest iga osaleja sai valida kaks.

Töötubades oli õpilastel võimalus lähemalt tutvuda kõrgkooliõpingute jaoks huvipakkuvate erialadega või proovida midagi uut ja leida seeläbi uusi huvialasid.

Mäng võeti osalejate (2×14) poolt hästi vastu ja õpetajate arvates saaks seda ka tulevikus nt ühiskonnaõpetuse tunnis kasutada. Sündmuse spetsiifikast tulenevalt tekkis ka mängu edasiarenduse ettepanekuid tuua sisse ootamatusi (nt mõni keskkonnakatastroof või ilmastukust tingitud katsumused eriti kuiva või kuum suve näol), millega mängijal siis tegeleda tuleb. Lõpuaruteluks võeti aega ning vaadeldi koos mängus sündinud linnaplaani mõjutanud otsuseid ja arutleti majandus-tervis-keskkond tasakaalu leidmise üle.

Tänu sellele keskkonnateemalisele sündmusele on HPP lauamäng saadaval nüüd 3 keeles: EST, ENG ja FIN.