Registreerumine on avatud

See on nüüd ametlik. Registreerumine 2019 aasta Tervisedenduse konverentsile: Kuidas loome tervist toetavat keskkonda, on alanud. Selle aastasel konverentsil keskendutakse erinevate valdkondade koostööle tervist toetava elukeskkonna kujundamisel. Inimeste tervist ja tervisekäitumist, aga ka valikuvõimalusi mõjutab neid ümbritsev keskkond – nii füüsiline, vaimne, emotsionaalne, majanduslik, poliitiline kui ka sotsiaalne. Räägitakse sellest, et ainult teadmised ei muuda inimeste käitumist, kuid enamus tegevusi on suunatud teadlikkuse suurendamisele. Kuidas jõuda selleni, et keskkond kodus, lasteaias, koolis, töökohal, kodukohas, riigis aitab edendada ja säilitada tervist ning soodustab tervislikke valikuid sõltumata inimeste haridusest, soost, vanusest või elupiirkonnast. HPP projekti meeskond viib konverentsil läbi kahte paralleelsessiooni:

  • III sessioon: Simulatsioonimäng “Elukeskkonna planeerimine” seab fookusesse füüsilise elukeskkonna ning terviseteadlikkuse. Ühtlasi pakume selles sessioonis osalejatele võimalust keskkonna teemadel aktiivselt kaasa mõelda ja kaasa rääkida. Mängu juhib HPP projektijuht Kairi Märk.
  • VI sessioon: Ettekannete trio ”Psühhosotsiaalne keskkond, sõltuvused ja tervis” annab ülevaate psühhosotsiaalse keskkonna mõjust vaimsele tervisele, keskendub sõltuvuskäitumisele ning tervise eest seismisest. Teemadebloki avab ja juhib Haapsalu kolledži Tervisejuhi õppekava kuraator Hele Leek-Ambur. Sõltuvustest räägib psühholoog ja koolitaja Inderk Linnuste ning vaimse tervise teemale keskendub Tallinna Ülikooli Ühiskonnateaduste instituudi vanemteadur ja sotsiaaltervishoiu professor Merike Sisask.

Rohkem infot ning üha täienev ajakava on leitav Terviseinfo.ee lehel. Konverenstil osalemine on tasuta. Eelregistreerumine on avatud kuni 27.maini SIIN.

Ootame Teid 4. juunil kell 10.30-16.30 Tallinna Kultuurikatlas (Põhja pst 27a)

Eesti ja inglise keelne päevakavaga asub siin.

Download PDF