TerviseKUTSE!

15. mail tähistas Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledž Haapsalu Kuursaalis rahvusvahelise tervise teemalise seminariga “TerviseKUTSE!” oma 20. sünnipäeva. Seminari fookuses oli kaks projekti: meie oma HPP projekt ja uuringu “Uued oskused tervisedenduses” tulemuste tutvustus ning Tervisedenduse ja Rehabilitatsiooni Kompetentsikeskuse uuring „Eesti koolinoorte kehalise võimekuse testimine ning liikumisaktiivsus ja seda mõjutavad tegurid“.

Kohtumisel osalesid kolledži vilistlased, endised ja praegused töötajad, koostööpartnerid meilt ja mujalt, tänased tudengid ning teised külalised, kellele läbi Tervisejuhi õppekava arendusprojekti Haapsalu kolledži tegemistest ülevaate saime anda.

Seminari esimene pool oligi vaid HPP päralt, kus läbi kahe ettekande tutvustasime oma seniseid tegevusi. Esmalt rääkisid Kairi Märk ja Tiina Alasoo projekti eesmärgist, rahastusest, partneritest ning seni tehtust. Kolme ja poole aasta pikkune projekt on pisut rohkem kui poole peal. Palju on juba valmis, kuid ühed olulisemad sammud veel ees – kursuseprogrammide väljatöötamine ning elluviimine. Kuna töö selles osas juba usinasti käib, siis Haapsalu kolledži multimeediumi lektor Laura Hein andis läbi ainekursuse “Meedia ja Kommunikatsioon tervisedenduses” aimu, millist laadi aineid sügiseks oodata on.

Download PDF