Tiimi

Sinfoniaa ei voi soittaa yksin.
Sen soittamiseen tarvitaan koko orkesteri.

(H.E. Luccock)

Tiimimme koostuu hyvin erilaisista toimijoista. Liatatmalla erilaiset kyvyt yhteen syntyy loistava sinfonia. Arjalla ja Kaijalla Metropoliasta on vahva terveyden ja hyvinvoinnin edistämisen substanssiosaaminen sekä akateeminen tausta ja he vastaavat tutkimuksen toteuttamisesta. Outi on hyvä organisoimaan ja analysoimaan asioita. Liinalla on arvokasta asiantuntemusta koulutusohjelmien kehittämisestä. Tiina tuntee graafisen suunnittelun syvimmät salaisuudet, Kadri käyttää erinomaista kielitaitoaan ja auttaa kirjallisessa viestinnässä. Jokainen orkesteri tarvitsee vahvaa johdon. Meillä on Kairi, joka on poikkeuksellisen taitava organisoimaan ja hänellä on erinomaiset vuorovaikutustaidot joiden avulla kaikki toimii yhteen.

Johtava yhteistyökumppani: Tallinnan Yliopisto Haapsalu College
Postiosoite: Lihula mnt 12, 90507 Haapsalu, Estonia

Kairi Märk 
+372 50 29 181
kairi.mark@tlu.ee

Tiina Alasoo
+372 5332 5455
tiina.alasoo@tlu.ee

Heli Temper
heli.temper@tlu.ee

Hele Leek-Ambur
Teacher of Health Promotion
hele@hk.tlu.ee

Yhteistyökumppanit:
Metropolia Ammattikorkeakoulu
Osaamisalue: Liikunta ja toimintakyky, Terveyden edistäminen
Postiosoite: Bulevardi 31, 00100 Helsinki, Finland

Kaija Matinheikki-Kokko
+358 403340855
Kaija.Matinheikki-Kokko@metropolia.fi

Arja Liinamo
Arja.Liinamo@metropolia.fi

Outi Lemettinen
+358 503708120
Outi.Lemettinen@metropolia.fi

Haapsalun Ammatillisen Koulutuksen Keskus
Postiosoite: Ehitajate tee 3, 90401 Uuemõisa, Estonia

Kadri Kauts
+372 58027972
kadri.kauts@hkhk.edu.ee

img_1154_1